O projektu

Přestavba domu se zahradou

Bytový dům č. 15/29 ve Stavební ulici postavený ve 20. letech minulého století projde kompletní rekonstrukcí s přístavbou 2 pater. V celkem šesti patrech vytvoříme 19 bytů o dispozicích 1+KK, 2+KK a 3+KK s nadstandardně velkými balkóny či zahrádkami.

Nádherný výhled na brněnské dominanty

V nejvyšším patře najdete 4 unikátní byty 1+KK a 2+KK, ze kterých si můžete užívat krásný výhled na hrad Špilberk a katedrálu Petrov a trávit klidné večery na balkóně, při západu slunce. Pro nejnáročnější klienty nabízíme možnost tyto byty spojit v luxusní byt o velikosti 150 m2 s výtahem přímo do bytu.

K bytu si můžete přikoupit sklep, parkování je bezproblémové na ulici. K domu náleží společná zahrada o rozloze 160 m2, na jejímž vzhledu se podílí zahradní architekt. Kromě živého plotu, pěstěné trávy a vzrostlých stromů se také můžete těšit na odpočinek v zahradním altánku.

Rekonstrukce skvostu z klasicismu

Architektonické studio Velehradský v návrhu zachovalo klasicistní prvky původního domu, zdobené mosazné zábradlí, dobové schodiště, retro dlažbu a vyšší stropy i dveře. Patra, která se dostavují, budou mít charakter novostavby, ale rovněž zachovají všechny dobové prvky. V domě nově vznikne výtah.

Opomíjená lokalita, která se rychle rozvíjí

Bytový dům Šmeralka je první vlaštovkou rozvoje historické průmyslové zóny Trnitá v centru Brna. Kromě rekonstrukce řady bytových domů z první poloviny 20. století město Brno plánuje vznik moderní nízkoenergetické čtvrti Špitálka, z části areálu brněnských Tepláren. V současné době probíhá vyhodnocení architektonické soutěže, která se budoucností celé zóny zabývá. Vítěznou urbanistickou studii město Brno představí na jaře 2019. Z klidné jednosměrné Stavební ulice, ve které se dům nachází, dojdete do 10 minut na Hlavní nádraží, nejbližší  tramvajovou zastávkou je Masná.

Na investici i klidné bydlení

Byty jsou svou výměrou i dispozicemi vhodné jako startovní bydlení, ale i na investici a k následnému pronájmu. V Brně je v současné době vysoká poptávka po hezkém bydlení v centru, ze strany mladých pracujících z ČR a hlavně ze zahraničí. Předpokládáme dokončení stavby v první polovině roku 2020.